| Item |
BBC003BIO15F BOWL BAG ROUND 185 680ml (15PCS) |
| EAN | 8055715780060 |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | 40.0 mm |
| Diameter | 185.0 mm |
| Capacity (ml) | 680.0 ml |
| Capacity (oz) | 23.0 oz |
| Thickness | 1.0 mm |
| Weight | 14.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 15 |
| Units/box | 330 |
| Boxes/pallet | 90 |
| Pallet height | 2144 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |
| Item |
BBC003BIO50F BOWL BAG ROUND 185 680ml (50PCS) |
| EAN | 8055715783900 |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | 40.0 mm |
| Diameter | 185.0 mm |
| Capacity (ml) | 680.0 ml |
| Capacity (oz) | 23.0 oz |
| Thickness | 1.0 mm |
| Weight | 14.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 50 |
| Units/box | 1000 |
| Boxes/pallet | 30 |
| Pallet height | 1844 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |
| Item |
BBC003BIO125H BOWL BAG ROUND 185 680ml PRO (125PCS) |
| EAN | 8055715784662 |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | 40.0 mm |
| Diameter | 185.0 mm |
| Capacity (ml) | 680.0 ml |
| Capacity (oz) | 23.0 oz |
| Thickness | 1.0 mm |
| Weight | 14.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 125 |
| Units/box | - |
| Boxes/pallet | 36 |
| Pallet height | 2184 mm |
| Certifications | - |
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |
| Item |
BBC003BIO125F BOWL BAG ROUND 185 680ml (125PCS) |
| EAN | 8055715783917 |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | 40.0 mm |
| Diameter | 185.0 mm |
| Capacity (ml) | 680.0 ml |
| Capacity (oz) | 23.0 oz |
| Thickness | 1.0 mm |
| Weight | 14.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 125 |
| Units/box | 1000 |
| Boxes/pallet | 36 |
| Pallet height | 2184 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |
| Item |
BBC003BIO15F BOWL BAG ROUND 185 680ml (15PCS) |
BBC003BIO50F BOWL BAG ROUND 185 680ml (50PCS) |
BBC003BIO125H BOWL BAG ROUND 185 680ml PRO (125PCS) |
BBC003BIO125F BOWL BAG ROUND 185 680ml (125PCS) |
| EAN | 8055715780060 | 8055715783900 | 8055715784662 | 8055715783917 |
| Length | - | - | - | - |
| Width | - | - | - | - |
| Height | 40.0 mm | 40.0 mm | 40.0 mm | 40.0 mm |
| Diameter | 185.0 mm | 185.0 mm | 185.0 mm | 185.0 mm |
| Capacity (ml) | 680.0 ml | 680.0 ml | 680.0 ml | 680.0 ml |
| Capacity (oz) | 23.0 oz | 23.0 oz | 23.0 oz | 23.0 oz |
| Thickness | 1.0 mm | 1.0 mm | 1.0 mm | 1.0 mm |
| Weight | 14.0 g | 14.0 g | 14.0 g | 14.0 g |
| Material | Bagasse | Bagasse | Bagasse | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD | PE + LD | PE + LD | PE + LD |
| Units/sleeve | 15 | 50 | 125 | 125 |
| Units/box | 330 | 1000 | - | 1000 |
| Boxes/pallet | 90 | 30 | 36 | 36 |
| Pallet height | 2144 mm | 1844 mm | 2184 mm | 2184 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
OK Compost TUV
|
- |
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
PAP21
|
PAP21
|
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD | DOWNLOAD | DOWNLOAD | DOWNLOAD |