| Item |
BBS001BIO125B ZZ_BOWL BAG SQUARE 18x18 500ml (125PCS) |
| EAN | 8055715783450 |
| Length | 180.0 mm |
| Width | 180.0 mm |
| Height | 28.0 mm |
| Diameter | - |
| Capacity (ml) | 500.0 ml |
| Capacity (oz) | 16.9 oz |
| Thickness | 1.0 mm |
| Weight | 20.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 125 |
| Units/box | 500 |
| Boxes/pallet | 48 |
| Pallet height | 2264 mm |
| Certifications | - |
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |
| Item |
BBS001BIO125B ZZ_BOWL BAG SQUARE 18x18 500ml (125PCS) |
| EAN | 8055715783450 |
| Length | 180.0 mm |
| Width | 180.0 mm |
| Height | 28.0 mm |
| Diameter | - |
| Capacity (ml) | 500.0 ml |
| Capacity (oz) | 16.9 oz |
| Thickness | 1.0 mm |
| Weight | 20.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 125 |
| Units/box | 500 |
| Boxes/pallet | 48 |
| Pallet height | 2264 mm |
| Certifications | - |
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |