| Item |
BTT003BIO125F PIZZA SLICE TRAY BAG 1/8 19x25 (125PCS) |
| EAN | 8055715784433 |
| Length | 250.0 mm |
| Width | 190.0 mm |
| Height | 12.0 mm |
| Diameter | - |
| Capacity (ml) | - |
| Capacity (oz) | - |
| Thickness | 1.0 mm |
| Weight | 10.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 125 |
| Units/box | - |
| Boxes/pallet | 54 |
| Pallet height | 2484 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |
| Item |
BTT003BIO125F PIZZA SLICE TRAY BAG 1/8 19x25 (125PCS) |
| EAN | 8055715784433 |
| Length | 250.0 mm |
| Width | 190.0 mm |
| Height | 12.0 mm |
| Diameter | - |
| Capacity (ml) | - |
| Capacity (oz) | - |
| Thickness | 1.0 mm |
| Weight | 10.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 125 |
| Units/box | - |
| Boxes/pallet | 54 |
| Pallet height | 2484 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |