| Item |
BFF003BIO100F FINGER CUP BAG SQUARE 65x65 50ml/1,7oz (100PCS) |
| EAN | 8055715785058 |
| Length | 65.0 mm |
| Width | 65.0 mm |
| Height | 45.0 mm |
| Diameter | - |
| Capacity (ml) | 50.0 ml |
| Capacity (oz) | 1.7 oz |
| Thickness | 1.0 mm |
| Weight | 7.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 100 |
| Units/box | 2000 |
| Boxes/pallet | 56 |
| Pallet height | 2344 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |
| Item |
BFF003BIO100F FINGER CUP BAG SQUARE 65x65 50ml/1,7oz (100PCS) |
| EAN | 8055715785058 |
| Length | 65.0 mm |
| Width | 65.0 mm |
| Height | 45.0 mm |
| Diameter | - |
| Capacity (ml) | 50.0 ml |
| Capacity (oz) | 1.7 oz |
| Thickness | 1.0 mm |
| Weight | 7.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 100 |
| Units/box | 2000 |
| Boxes/pallet | 56 |
| Pallet height | 2344 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |