| Item |
BPC011BIO15F PLATE BAG ROUND PLANE LIGHT 18 (15PCS) |
| EAN | 8055715780343 |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | 13.0 mm |
| Diameter | 177.0 mm |
| Capacity (ml) | - |
| Capacity (oz) | - |
| Thickness | - |
| Weight | 7.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 15 |
| Units/box | 420 |
| Boxes/pallet | 252 |
| Pallet height | 2424 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |
| Item |
BPC011BIO50F PLATE BAG ROUND PLANE LIGHT 18 (50PCS) |
| EAN | 8055715784983 |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | 13.0 mm |
| Diameter | 177.0 mm |
| Capacity (ml) | - |
| Capacity (oz) | - |
| Thickness | - |
| Weight | 7.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 50 |
| Units/box | 1000 |
| Boxes/pallet | 72 |
| Pallet height | 2004 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |
| Item |
BPC011BIO125F PLATE BAG ROUND PLANE LIGHT 18 (125PCS) |
| EAN | 8055715783221 |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | 13.0 mm |
| Diameter | 177.0 mm |
| Capacity (ml) | - |
| Capacity (oz) | - |
| Thickness | - |
| Weight | 7.0 g |
| Material | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD |
| Units/sleeve | 125 |
| Units/box | 1000 |
| Boxes/pallet | 72 |
| Pallet height | 2004 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD |
| Item |
BPC011BIO15F PLATE BAG ROUND PLANE LIGHT 18 (15PCS) |
BPC011BIO50F PLATE BAG ROUND PLANE LIGHT 18 (50PCS) |
BPC011BIO125F PLATE BAG ROUND PLANE LIGHT 18 (125PCS) |
| EAN | 8055715780343 | 8055715784983 | 8055715783221 |
| Length | - | - | - |
| Width | - | - | - |
| Height | 13.0 mm | 13.0 mm | 13.0 mm |
| Diameter | 177.0 mm | 177.0 mm | 177.0 mm |
| Capacity (ml) | - | - | - |
| Capacity (oz) | - | - | - |
| Thickness | - | - | - |
| Weight | 7.0 g | 7.0 g | 7.0 g |
| Material | Bagasse | Bagasse | Bagasse |
| Packaging material | PE + LD | PE + LD | PE + LD |
| Units/sleeve | 15 | 50 | 125 |
| Units/box | 420 | 1000 | 1000 |
| Boxes/pallet | 252 | 72 | 72 |
| Pallet height | 2424 mm | 2004 mm | 2004 mm |
| Certifications |
OK Compost TUV
|
OK Compost TUV
|
OK Compost TUV
|
| Recycle |
PAP21
|
PAP21
|
PAP21
|
| Datasheet | DOWNLOAD | DOWNLOAD | DOWNLOAD |